HUTIRA - VODA
voda@hutira.cz
+420 547 228 387
 • Hutira
  Menu

  Ministr životního prostředí ochutnal vodu z úpravny od Hutiry

   

  V prvních červencových dnech navštívil ministr životního prostředí Richard Brabec v rámci své pracovní cesty po Moravsko-Slezském kraji obec Vrchy na Novojičínsku. Důvodem této návštěvy byla úpravna vody HUTIRA CCW, kterou zde realizovala společnost HUTIRA VISION.

  V obci Vrchy dlouhodobě bojovali s nedostatkem vody. V průběhu posledních let docházelo k postupnému vyčerpávání stávajících vrtů a kvalita vody se v této lokalitě trvale zhoršovala. Normy na pitnou vodu byly v mnoha ohledech překročeny až desetkrát.

  V rámci projektu na celkovou revitalizaci vodního zdroje včetně instalace naší úpravny vod se však tento trend podařilo zvrátit a obyvatelé obce nyní mají k dispozici pitnou vodu z kvalitního a nezávadného zdroje. Při realizaci projektu bylo navíc myšleno i na budoucnost. Kapacita úpravny vody počítá s možností připojení dalších domácností, a i přes očekávaný nárůst přípojek na revitalizovaný vodní zdroj se tak kritická situace s nedostatečnou kvalitou vody nebude opakovat.

  Díky úpravně vody navíc mohou obyvatelé mnohem lépe hospodařit s vodou. Povrchové neupravené zdroje vody bude možné využívat tam, kde není nezbytně nutné využívat vodu pitnou. Jde například o zalévání, které pomůže v obci a jejím okolí zajistit větší plochy zeleně a tím udržet i více vody v krajině.

  O realizaci celého projektu jsme vás krátce informovali již v naší květnové aktualitě a těší nás, že i s odstupem prvních týdnů provozu jsou ohlasy na naši práci více než dobré. Ministerstvo životního prostředí nabízí pro podobné situace vhodné dotační programy a HUTIRA VISION má s jejich naplňováním bohaté zkušenosti.

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/419231100030627-udalosti-v-regionech/video/705228

  https://www.ceskatelevize.cz/porady/10122978233-udalosti-v-regionech-ostrava/419231100030627-udalosti-v-regionech/video/705227