HUTIRA - VODA
voda@hutira.cz
+420 547 228 387
 • Hutira
  Menu

  V prosinci 2022 jsme dokončili a předali technologii úpravy vody z podzemního zdroje v novém průmyslovém areálu GLP Park Brno Holubice. Společně s úpravnou vody jsme zajistili využití odpadní vody z procesu úpravy vody pro splachování toalet v celém areálu, čímž se šetří pitná voda.

  Ve významném logistickém parku mezi Brnem a Vyškovem jsme navrhli systém pro šetrné hospodaření s vodou. Pro areál jsme dodali technologii na úpravu vody. Zvolena byla vícestupňová technologie úpravny vody, soustava 4 tlakových filtrů je doplněna o dvě jednotky reverzní osmózy, která je umístěna v zatepleném a klimatizovaném kontejneru. Výkon úpravny činí 7,2 m3/h, úpravna je také opatřena automatickým řídicím systémem se vzdálenou správou. Řídicí systém provádí monitoring čerpané surové vody, upravené vody i množství odpadní vody. Mimo jiné též měří kvalitu upravené vody v reálném čase pomocí sledování obsahu volného chlóru, hladinu vody ve vodojemu a aktuální průtoky, a dokonce dokáže včas hlásit případné poruchy zařízení či úniky vody v potrubí.

   

  „Kromě toho, že byla zakázka sestavena na míru, byla zajímavá také z hlediska náročné koordinace spolupráce mezi více firmami, které pracovaly na výstavbě areálových rozvodů. V rámci výstavby jsme rovněž použili spoustu prvků vodárenské infrastruktury z portfolia bývalého ATJ,“ říká Petr Hajný, ředitel divize voda společnosti HUTIRA s.r.o. Jak jsme informovali v aktualitách před koncem loňského roku, právě společnosti ATJ special s.r.o., HUTIRA – VISION, s.r.o.HUTIRA – BRNO, s.r.o. se v lednu sloučily pod novou společnost HUTIRA s.r.o., mimo jiné také proto, abychom našim zákazníkům mohli nabízet kompletní vodárenské i plynárenské produkty a služby jednoduše pod hlavičkou jedné společnosti.

  Naše technologie šetří peníze i přírodu

   

  Před uvedením zařízení v areálu GLP Park Brno Holubice do provozu jsme kvůli špatné kvalitě podzemní vody museli provést poloprovozní zkoušky. Důvodem byl vysoký obsah amonných iontů, jejichž odstranění je technologicky velmi náročné.

  Výsledky poloprovozní zkoušky nám potvrdily, že technologie úpravy byla zvolena správně a park, který je postaven jako nízkoenergetický, tak bude moci efektivně využívat vodu, včetně té odpadní z procesu úpravy, na splachování toalet v celém areálu.

  Poptávka po inovativních technologiích pro hospodaření s vodou je u firem stále častější. V tomto ohledu nabízíme našim zákazníkům řešení na míru a díky širokému portfoliu vodárenského řešení zajistíme jeho integraci do funkčního celku. Firmy mohou kromě úpraven využít například zařízení na výrobu technologické vody, která se používá při výrobním procesu a často se stává i součástí výrobku.