HUTIRA - VODA
voda@hutira.cz
+420 547 228 387
 • Hutira
  Menu

  Klient

  obec Slatinice

  Datum realizace

  2018-2019

  Obor

  Voda

  Výzva

  Obec Slatinice v roce 2017 převzala od soukromého dodavatele provoz vodovodu. Protože se jim během roku 2018 podařilo zajistit prostředky pro jeho rekonstrukci, rozhodlo zastupitelstvo o pořízení a instalaci takových vodoměrných šachet, které nebudou narušovat estetický ráz obce a zároveň vyhoví aktuálním požadavkům vodárenských společností. Ty se týkají zejména možnosti neomezeného přístupu pro odborné pracovníky a dálkového odečtu pomocí rádiového signálu.

  Řešení

  Právě HUTIRA – BRNO dokázala obci nabídnout vyhovující řešení i zkušenosti. Jen v první etapě Slatinicím dodala přes 150 ks malých vodoměrných šachet Modulo, které řadou technických výhod.

  Výhody

  • možnost sledovat aktuální spotřebu každého odběratele
  • kompaktní velikost, pro jejich instalaci proto není nutné realizovat náročné výkopové práce,
  • šachty po zasypání lépe splynou s terénem, díky menšímu rozměru a stavitelnému teleskopickému rámu je možné jejich výšku snadno dorovnat o několik centimetrů,
  • jsou dobře izolované, nepromrzají ani za nízkých teplot,
  • jsou dodávány včetně vystrojení, jejich instalace je jednoduchá a rychlá,
  • umožňují bezproblémový dálkový odečet, netvoří žádnou překážku rádiovému signálu,
  • jsou k dispozici jak v pochůzné, tak v pojezdné variantě s nosností 0,5–40 t,
  • jsou cenově dostupné.

   

  Nejen rodinné domy

  Ve většině obcí si není možné vystačit jen s řešením určeným primárně pro rodinné domy a ani Slatinice nejsou výjimkou. Pro bytové komplexy a komerční či průmyslové objekty, kde je vyžadován větší průtok, nabízí HUTIRA – BRNO větší šachty Compozit, které splňují zvýšené nároky a současně si zachovávají všechny výhody malých vodoměrných šachet. Své využití proto několik z nich našlo i ve Slatinicích.

   

  Od projektu až k realizaci

  HUTIRA – BRNO je na poli vodárenství zkušeným partnerem, na kterého je možné se obrátit už ve fázi příprav projektů. Kvalitní poradenství je jedním z pilířů dlouhodobé spolupráce, na které je každá z realizací společnosti postavena. Své o tom ví i ve Slatinicích.

   

  Video k nahlédnutí zde:

  Velkou výhodu šachet Modulo je, že se veškeré práce dají provádět z povrchu, jsou velmi dobře přístupné, a přitom nijak neruší okolí. Ve většině případů si jich vůbec nevšimnete. Od konce roku 2019 navíc máme mít k dispozici systém, kdy můžeme online sledovat odběr vody jednotlivých odběratelů.

  Stanislav Havlíček
  místostarosta obce Slatinice