HUTIRA - VODA
voda@hutira.cz
+420 547 228 387
 • Hutira
  Menu

  Vaření, praní nebo horká sprcha. Voda je zkrátka každodenní potřeba. Jen málokdo si ale uvědomuje, jakou cestou musí voda projít, aby z kohoutku tekla proudem. K tomuto cíli pomáhají i naše regulační ventily CLA-VAL, které se starají o to, aby byl ve vodovodním řadu ten správný tlak. Prodej a servis těchto zařízení poskytujeme jako jediní v Česku i na Slovensku. Děláme tak všechno pro to, abychom zajistili vodu i pro příští generace.

   

  Voda se stává vzácnou komoditou. Většina lidí si všímá její hodnoty jen ve chvíli, kdy dojde k opravě vodovodního řadu nebo havárii. Cesta vody od pramene až do sklenice, průmyslové továrny nebo elektrárny je přitom dlouhá a složitá. „A vůbec ne samozřejmá. Vodu vnímáme jako vzácnost. O tom, že se s ní musí správně hospodařit a šetřit, není pochyb, a proto nabízíme její smysluplnou regulaci,“ říká Aleš Krkoška, vedoucí divize VODA – Prodej vodárenského sortimentu společnosti HUTIRA.

  Jako jediní v Česku i na Slovensku poskytujeme prodej i servis regulačních ventilů CLA-VAL. Automatické ventily se starají o to, aby byl ve vodovodním řadu správný tlak. „Ten odpovídá výškovému rozdílu odběrového místa a nejvyššího místa vodovodní sítě, případně výkonu čerpací stanice. Maximální přetlak v nejnižších místech vodovodní sítě nesmí převyšovat hodnotu 0,6 MPa. V odůvodněných případech se ale může zvýšit na 0,7 MPa,“ vysvětluje Aleš Krkoška.

   

  Naše regulační ventily předchází problémům

  Naše ventily fungují autonomně a pyšní se dlouhou životností. Navíc nabízí celkové koncepční řešení zohledňující celý vodovodní systém. Samozřejmostí je prohlášení o shodě výrobku. Lze je také úspěšně použít pro tlakové třídy PN 25, PN 40 a PN 50. Široké uplatnění mají regulační ventily CLA-VAL i díky své funkci v oblasti požární bezpečnosti. 

  „Každý uzavřený areál, výrobní i průmyslové závody potřebují v uzavřeném prostoru řešit požární bezpečnost zařízením, které v případě potřeby dokáže okamžitě pod požadovaným tlakem napustit vodu. A to autonomně, nezávisle na lidském faktoru. Právě ventil CLA-VAL dokáže pustit nárazově a okamžitě vodu do suchovodu,“ říká Aleš Krkoška. Spolehlivost ventilů CLA-VAL se skrývá i v možnosti snadného řešení nepříjemných situací. Pokud dojde k výpadku sítě, je možné využít naprogramovatelný ventil s vlastní baterií.

  Kvalita CLA-VAL v Česku i ve světě

  Od švýcarského výrobce ventilů jsme získali certifikaci, a díky tomu můžeme své znalosti jejich o servisu a údržbě předávat pracovníkům vodárenských společností. Školení spojené s ventily CLA-VAL je tak nedílnou součástí našich služeb. Jsme akreditovaným servisním střediskem pro regulační ventily CLA-VAL EUROPE a máme oprávnění provádět návrhy, opravy, údržbu, seřizování a instalace těchto ventilů.

  Redukční ventily CLA-VAL jsme v Česku instalovali ve stovkách lokalit. Jsou umístěny v Bystrci, Líšni, Švařci, Moravském Krumlově, Velkém Meziříčí nebo třeba u Lipna. Ventily CLA-VAL mají vysoký status i v globálním měřítku. Jsou totiž instalovány v nejvyšší budově na světě Burdž Chalífa v Dubaji. Kromě toho je s železnou pravidelností využívají síly NATO nebo Air Force One – letadlo zajišťující bezpečnost americkým prezidentům.