HUTIRA - VODA
voda@hutira.cz
+420 547 228 387
  • Hutira
    Menu

    Péče o přírodu stojí v popředí zájmu značky HUTIRA. I proto jsme již rok členy iniciativy Zachraňte včely. V areálu společnosti ATJ special, kde se o tři včelstva starají zkušení včelaři, tento rok sklidili už zhruba 22 kilo medové snůšky. Chovem opylovačů chceme přispět k větší rozmanitosti přírody a obnově lokálního ekosystému.

    Tento rok již podruhé proběhlo v Ostrovačicích vytáčení medu. Stejně jako v červnu přitom včelaři ze společnosti ATJ special vytočili zhruba 11 kilo medu. Po vytočení medu je nyní nutné včely zakrmit, což uděláme medocukrovým těstem, aby včely nabraly před zimou sílu.

    Včely a další hmyzí opylovači mají zásadní význam pro naše ekosystémy, proto se značka HUTIRA rozhodla zapojit do občanské iniciativy Zachraňte včely, kterou přijala Evropská komise v květnu 2019. Chceme tak podpořit obnovu lokálního ekosystému a zlepšení opylování, což přinese i větší úrodu lidem v blízkosti firmy. V neposlední řadě tak bojujeme za posílení a ozdravení těchto významných opylovačů.